Naše reference

Vážení uživatelé programu Helios CLA,

Současná generace programu Helios CLA / Helios Orange je tu s námi již 20 let. Během této doby, která je ve světě IT opravdu dlouhá, jsme program neustále doplňovali, vylepšovali, prostě snažili jsme se jej udržet na špičce ERP systémů v ČR. Nicméně jeho koncepce, na kterou jsme stále museli brát ohled, vychází z módy přelomu tisíciletí a z dnešního pohledu je zastaralá.

Rozhodli jsme se proto vytvořit úplně novou generaci programu s moderním ovládáním, které znáte mimo jiné z programů firmy Microsoft. Nová generace programu nese označení

Helios CLA iNUVIO

a přináší mnoho nových možností, např.

- plně konfigurovatelné hlavní menu
- plně konfigorovatelné pravé tlačítko myši, což umožní rychlejší rutinní práci
- větší možnosti pro hledání v přehledech včetně fulltextového vyhledávání
- možnosti detailního vyhledávání v celních deklaracích - v předchozích dokladech, kontejnerech či ve fakturách a licencích
- přehlednější práce s náklady na dopravu (PONx)
- uživatelská konfigurace OK+kontrola (např. kontrola na nulové dopravné ...)
- mnoho variant nastavení vzhledu programu


Nemusíte ale mít obavy z úplně nového ovládání. Vlastní vyplňování deklarací i s tím spojené funkce, jako je rozpočet PONx, Výpočet cla apod. jsme ponechali bez větších změn.

Úvod do ovládání iNUVIA a přehled hlavních změn.

Na vývoji iNUVIA pracujeme více než 3 roky. Systém je již plně funkčí, odladěný a přes 1000 firem jej používá v ostrém provozu. Nadešel tedy čas, abychom i Vám, celním deklarantům, umožnili na nový program přejít. Současnou generaci totiž nemůžeme udržovat spolu s novou generací donekonečna. Naším cílem je provést generační upgrade programu u všech našich uživatelů do poloviny roku 2021.

V lednu 2021 (a na jaře 2020) Vám přišel email s nabídkou k upgradu na novou generaci Heliosu. Součástí nabídky byla i zálohová faktura s cenou za upgrade právě vaší konkrétní licence. Jakmile tuto fakturu uhradíte, připravíme pro Vás instalační balíček. Zálohovou fakturu můžete považovat i za cenovou nabídku a tedy za podklad k vytvoření objednávky. V ceně uvedené na zálohové faktuře od nás dostanete novou generaci programu, potřebnou pomoc se zálohou současné verze a instalací nové, předkonfigurované ovládací prvky na míru celním deklarantům a úvodní zaškolení do ovládání nového programu.

Více informací a představu o tom, jak iNUVIO vypadá, získáte na www.inuvio.cz

Doporučuji shlédnout instruktážní videa o možnostech iNUVIA, hlavně v sekci "Základní ovládání".

Jsem přesvědčen, že na nové generaci Heliosu oceníte přehledné ovládání, nové funkce a nové možnosti. Nám pak nová generace přinese možnost rozvíjet Váš oblíbený program dalších 20 let.

Technický postup upgrade ze současné na novou generaci Heliosu

Upgrade proveďte v níže uvedených krocích. V krocích 2 a 3 doporučuji Helios spustit “jako správce”.

1. V současné verzi Heliosu proveďte zálohu databáze v Možnosti / Konfigurace a správa systému / Zálohy tlačítkem Nový. Pak Helios ukončete na všech stanicích a proveďte zálohu programu nejlépe tak, že celou instalační složku Heliosu si někam zkopírujete
2. Spusťte Helios na počítači nebo serveru, kde je nainstalován a v Nápověda / Změna licence zkopírujte do kolonek sériové číslo a instalační kód, které od nás po úhradě zálohové faktury nebo po objednání obdržíte
3. Helios ukončete a znovu spusťte, klikněte na Helios Store a nechte provést aktualizaci
4. Po dokončení aktualizace se Helios sám vypne a znovu spustí. To již uvidíte novou generaci programu. Povolte nabízený upgrade databáze (zde nemusíte zálohovat, viz bod 1) a po dokončení Helios opět ukončete.
5. Spusťte soubor ClaNastaveniInuvio.hql. Tím se spustí Helios a načte výchozí celní nastavení hlavního menu a pravého tlačítka myši.

Celní software s.r.o.
Tyršova 2071
256 01 Benešov

telefon: 602 851 072
telefon: 607 244 534

e-mail: kobler@kobler.cz